Prowadzę szereg szkoleń z zakresu osteopatii i fizjoterapii. Organizowane są one w centrach szkoleniowych na terenie całego kraju.
Powięź w ujęciu osteopatycznym
podejście sektorowe oraz globalne
Intensywny kurs, którego celem jest nabycie praktycznych umiejętności w zakresie diagnostyki układu mięśniowo-powięziowo-więzadłowego oraz nauka bezpośrednich i pośrednich technik terapeutycznych w podejściu sektorowym jak i globalnym. Zaprezentowane w trakcie szkolenia podejście osteopatyczne oraz wzajemne powiązania różnych systemów ludzkiego organizmu pozwolą w sposób zintegrowany i kompleksowy włączyć tą formę terapii w praktykę kliniczną.
W trakcie szkolenia
- Nauczysz się precyzyjnej diagnostyki systemu mięśniowo-powięziowo-więzadłowego co pomoże określić poziom dysfunkcji oraz dobrać indywidualny dla każdego pacjenta sposób terapii.
- Rozwiniesz umiejętności świadomej palpacji struktur ludzkiego ciała.
- Omówione zostaną powiązania i wzajemny wpływ różnych systemów ludzkiego organizmu.
- Nauczysz się podstaw z zakresu diagnostyki różnicowej i semiologii, tak aby stać się terapeutą skutecznym i bezpiecznym dla swoich pacjentów.
- Poznasz bezpośrednie i pośrednie techniki mięśniowo-powięziowo-więzadłowe prezentowane w ujęciu sektorowym oraz globalnym.
Dzięki intensywnej części praktycznej szkolenia uczestnik pozna jak szybko, skutecznie i co najważniejsze bezpiecznie zaplanować i przeprowadzić terapię w rejonie będącym przyczyną dolegliwości.
Program kursu
Anatomia Palpacyjna
Celem szkolenia jest nabycie praktycznych i klinicznych umiejętności świadomej palpacji struktur anatomicznych ciała ludzkiego.
Zdobyta wiedza i umiejętności są podstawą do dalszej nauki różnych technik i metod leczenia, poprawiają skuteczność diagnostyki klinicznej.
Badanie palpacyjne podczas kursu przeplata się z teorią dotyczącą różnych metod i zastosowania anatomii w pracy klinicznej. Dodatkowe zagadnienia dotyczą m. in. układu autonomicznego, nerwów czaszkowych, zależności różnych układów w ciele człowieka, analizy przypadków klinicznych z punktu widzenia anatomii palpacyjnej.
W trakcie szkolenia zdobędziesz więdzę z zakresu
- Narząd ruchu: układ kostny, więzadła, układ mięśniowy – mięśnie, przegrody i bruzdy międzymięśniowe;
- Jama brzuszna, układ trzewny, narządy miednicy, dno miednicy;
- Czaszka i stawy skroniowo-żuchwowe z mięśniami żucia;
- Układ nerwowy:
– nerwy czaszkowe: badanie;
– nerwy obwodowe: badanie i palpacja;
– autonomiczny układ nerwow: znaczenie w terapii; - Układ naczyniowy- badanie dostępnych tętnic, żył powierzchownych oraz węzłów chłonnych;